SFINANSOWANO PRZEZ NARODOWY INSTYTUT WOLNOŚCI – CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH NA LATA 2014-2020

O NAS

KB Legia to m.in. historia polskiego boksu sięgająca lat trzydziestych ubiegłego wieku, tradycja mistrzowska i olimpijska, doświadczenie, wychowywanie przez sport, ale przede wszystkim praca na rzecz obywateli i tym samym czynne uczestnictwo w życiu publicznym.


Opierając się na tych wartościach podjęto decyzję o dalszym rozwoju i pracy KB Legia na rzecz społeczeństwa. Stwierdzono, że należy rozwijać prowadzoną działalność sportową o nowe kompetencje.

W wyniku przeprowadzonej analizy postanowiono uruchomić dedykowane działania pomocowe dla osób z chorobą Parkinsona (PD, w Polsce około 90.000 osób) włączając w to działania na rzecz edukacji obywatelskiej, historycznej i walki z wykluczeniem społecznym.


Podjęto decyzje o uruchomieniu formuły sportowej o światowym standardzie pt. “Rock Steady Boxing”, w skrócie “RSB”.
RSB to organizacja non-profit założona w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych. Opracowana formuła sportowa oparta jest na ćwiczeniach sportowo-rehabilitacyjnych wykorzystujących elementy fit-boxingu.

Metoda ta charakteryzuje się sprawdzoną skutecznością w poprawie zdrowia, kondycji, sprawności ruchowej i samopoczucia osób ćwiczących, tj. chorych na PD.

Odtwórz wideo

Tutaj ćwiczymy

Nasze zajęcia odbywają się w klubie Legii Warszawa przy ulicy Waldorffa 31 w Warszawie.

Nasi partnerzy